Vai attīrīt un atjaunot krāsotu dēļu grīdu? Jā, protams!

Posted in Blogs by on June 24th 2020

Bieži vien, vēloties taisīt remontu, īpašnieki lauza galvu par to, ko darīt ar veco grīdu? Vai tā ir jāmaina, vai jāmēģina atjaunot – kurš ir piemērotākais variants? Ja grīdas segumam ir izmantots koks, kā, piemēram, masīvkoka dēļi vai parketa dēlīši, ļoti nopietni apsveriet domu par tā atjaunošanu. Varbūt pa virsu ir bijis kāds vecs paklājs vai pat linolejs,vairākas laku vai krāsu kārtas. Nesatraucaties – visticamāk, ka koka grīdu var atjaunot un par rezultātu jūs varēsiet būt gandarīts, jo koks grīdas segumam kā senāk, tā mūsdienās ir ļoti augstu novērtēts materiāls.

Šoreiz „Grīdas Grīdas” meistari viesojās Dobeles pusē, lai palīdzētu atjaunot krāsota dēļa grīdas segumu. Pareizāk sakot – attīrīt grīdas dēļus no sevis nokalpojošajām krāsas kārtām un atgriezt oriģinālajam priedes dēlim savu dabisko izskatu. Pēc rūpīgas krāsas noslīpēšanas, atbilstoši klienta vēlmēm, grīdu apstrādāja ar viegli matētu laku. Tika izmantota grunts kārta un divas lakas kārtas.

 

Grīdu restaurācija

Grīdu lakošana

Grīdu atjaunošana

Galvenais nosacījums, lai noņemtu no grīdas visas liekās krāsas kārtas, ir izmantot atbilstoša raupjuma slīplentu. Visbiežāk krāsotu dēļu grīdu sāk slīpēt ar 24 grauda raupjumu slīplentu. Dažkārt izvēlas vēl lielāku raupjumu, piemēram 16 vai 12. Agresīvāka slīplenta ir vajadzīga, lai efektīvāk noņemtu krāsas kārtas un, lai slīplenta tik ātri neaizsistos ar noņemto krāsas kārtu un tā būtu lietojama lielākam grīdas laukumam. Tālākā darba pamatā ir rūpīga un pacietīga vairākkārtīga slīpēšana ar slīplentu maiņa uz mazāku raupjumu, lai grīda rezultātā būtu izcili gluda. Netiek aizmirsts arī par maliņu un stūrīšu tīrīšanu ar citiem atbilstošiem agregātiem.

 

Grīdu labošana

Koka dēļu grīda

Atjaunot grīdu pēc krāsošanas, tas nebūt nav tas vieglākais uzdevums, tomēr rezultāts spēj iepriecināt un aptvert, ka šī izvēle ir bijusi vispiemērotākā. Paldies saimniekiem par sadarbību!