Mēs piedāvājam:

Uzņēmuma  primāro darbību mēs iedalām divās kategorijās – parketa un dēļu grīdas atjaunošana un jaunu koka grīdu izveide. Labprāt pastāstīsim detalizētāk, ko tas nozīmē!

Parketa un dēļu grīdas atjaunošana

Mēdz teikt, ka koka grīdas lietošanas ilgums var sasniegt pat 100 gadus. Vai tā ir taisnība? Jā, taču tas var būt arī krietni mazāk, ja grīdas pienācīgi neaprūpē. Tieši tādēļ koka grīdas mūža pagarināšanai ir svarīgi to ik pa laikam „uzpucēt” un renovēt, lai atsvaidzinātu ārējo izskatu un atjaunotu koksnes aizsardzības kārtu.

Kā zināt, ka ir pienācis laiks atjaunot grīdu? Parkets parasti tiek veidots no tādiem kokiem kā ozols vai osis, kas ir cēlkoki. Tiem ir salīdzinoši cietas un nodiluma izturīgas koksnes, savukārt dēļu grīda gana bieži ir sastopama no mīkstām koksnēm – priedes vai egles. Abos šajos variantos grīdas atjaunošana ir vajadzīga, taču atšķirīgais ir tajā – kad to ir nepieciešams veikt. Piemēram, jo mīkstāka koksne, jo ātrāk ir iespējams, ka tās virskārta nodils vai tiks bojāta. Cēlkoks pēc būtības tomēr ir nodilumizturīgāks materiāls, kas prasa atjaunošanu salīdzinoši retāk. Ieteicamais cēlkoka grīdas atjaunošanas laiks ir no 4 līdz 10 gadiem pēc ielikšanas, savukārt mīkstās koksnes grīdas var renovēt jau pēc 2 līdz 3 gadiem.

Kurš var uzņemties grīdas atjaunošanu? Atjaunot grīdas segumu var mēģināt arī pats saimnieks vai esošais iekšdarbu meistars (ja tāds ir zināms), iznomājot atbilstošās tehnikas iekārtas. Taču pēc pieredzes varam teikt, ka tas ne vienmēr rezultētjas ar iecerēto. Pašrocīgi veiktie grīdas slīpējumi diemžēl vairākumā gadījumu vēlāk ir jāpārtaisa. Mūsu klientiem dažkārt ir bijušas tādas situācijas, kad tiek ieguldīta nauda, tērēts pašu vai citu darbinieku laiks, bet pēc tam tik un tā lūdz mūsu palīdzību. 90% gadījumu grīdas restaurācijai parasti tomēr tiek izvēlēts profesionāls meistars ar esošu pieredzi. Koka grīdas seguma atjaunošana ir gana sarežģīts process. Lai sasniegtu augstvērtīgu rezultātu, ir  jāpielieto vairākas speciālas slīpēšanas un pulēšanas iekārtas, kā arī jāizmanto atstrādāta eļļošanas un lakošanas tehnika.

Soli pa solim – grīdas slīpēšana. Pie koka grīdas atjaunošanas vispirms strādā ar slīpmašīnu. Lai pilnībā attīrītu grīdu no iepriekšējā aizsargpārklājuma, izlīdzinātu deformējušos dēļus, noņem apmēram līdz 1 mm grīdas virskārtu. To regulē, izmantojot dažāda raupjuma smilšpapīrus, ņemot sākumā raupjāku un vienmērīgi turpinot ar smalkāku graudu. Gadījumā, ja koka grīda ir sliktākā stāvoklī, tad sākumā tiek ņemts rupjāks smilšpapīrs, līdz ar to visā procesā tiek noņemta arī biezāka koksnes kārta. Grīdas centrālās daļas slīpēšanai izmanto lielo slīpmašīnu, savukārt gar sienām pa perimetru – mazo maliņmašīnu.

Soli pa solim – grīdas uzlabošana. Atkarībā no grīdas kvalitātes, vecuma un materiāla, lai rezultāts grīdas atjaunošanai būtu pilnvērtīgāks, ar klientu vienojamies par grīdas labojumiem. Ne vienmēr tie ir vajadzīgi, bet ir situācijas, kad citviet ir nepieciešama lokāla vai vispārēja šuvju tīrīšana un aizpildīšana ar jaunu materiālu. Kā arī dēļu pievilkšana, naglu iebīdīšana, lokālu dēļu bojājumu vietu nomaiņa (bojātās vietas izfrēzēšana un jauna materiāla ielīmēšana), zaru vietu špaktelēšana un citi darba uzdevumi, bez kā neiztikt, lai grīda atgūtu savu sākotnējo mirdzumu.

Soli pa solim – grīdas pulēšana. Koka grīdas atjaunošanas posmā pēc slīpēšanas un vajadzīgo labojumu veikšanas seko grīdas pulēšana ar pulējamo mašīnu. Šajā posmā grīda tiek pilnībā sagatavota, lai varētu uzklāt izvēlēto aizsargslāni un grīda izskatītos kā jauna. Ja grīdu ir paredzēts tonēt (piešķirt tai citu krāsu), tad pulēšana ir neaizvietojama! Koksni iekrāsojot ar krāsas pigmentu var parādīties visas mirkošvīkas pēc slīpēšanas. Tādēļ koka grīdas pulēšana ir ļoti svarīgs posms augstvērtīga rezultāta iegūšanā.

Soli pa solim – grīdas aizsardzība. Parketa un dēļu grīdas atjaunošana nozīmē arī aizsardzība. Aizsardzībai izmanto dažādus materiālus un to kombinācijas. Kā visbiežāk izmantotie ir – eļļa, laka, vasks. Ir klienti, kuri izvēlas attīrītu grīdu tikai lakot, citi izvēlas arī lakas kārtu ilgstošākam efektam apstrādāt ar ūdens emulsijas vasku. Gadījumos, kad grīdu ir paredzēts tonēt, šim nolūkam izmanto eļļu ar krāsas pigmentu. Šādu grīdu var un vajag apstrādāt ar bezkrāsas eļļu, kurai pievieno cietinātāju labākai sasaistei un noturībai. Tirgus piedāvājumā iepriekš uzskaitītie un arī citi koka grīdas aizsargmateriāli ir pieejami dažādās cenu kategorijās ar dažādām kalpošanas īpašībām. Izvēloties un iesakot klientam piemērotāko variantu, vienmēr tiek ņemti vērā dažādi faktori. Piemēram, kāda noslodze būs telpām, kāda būs grīdas uzkopšanas taktika, cik regulāri klients vēlēsies un varēs atļauties atjaunot grīdas virskārtu. Jāņem vērā, ka koka grīdas aizsargmateriāli, kuri ir vairāk uz dabiskām vielām koncentrēti būs ne tik noturīgi un ar īsāku efektu, ja salīdzina ar līdzekļiem, kuriem sastāvā ir rūpnieciski ražotas vielas.

Ko plānojat darīt ar grīdu?

Esiet laipni aicināti atstāt mums ziņu par sev interesējošiem jautājumiem un vienas dienas laikā sniegsim jums atbildi vai sazināsimies ar jums, lai precizētu informāciju.